Liberalerna Lomma

Tessins väg 17

21758 Malmö

lomma@liberalerna.se

Kontaktperson: Sandra Pilemalm

Detaljerad kontaktinformation om Lomma

Kommunfullmäktige:

Remco Andersson      remco.andersson@gmail.com     

Britt Hjertqvist            britt.hjertqvist@lomma.se

Anders Olsson      aoio@telia.com

Gunilla Tynell och Gun-Britt Ohlsson,

Kommunstyrelsen:

Remco Andersson (även arbetsutskottet och ersättare i planledningsgruppen), 

ersättare Eva-lotta Grante’n

ersättare (i arbetsutskottet, planledningsgruppen) Jonas Benke

Barn- och utbildningsnämnden:

Eva-Lotta Grantén (även arbetsutskottet)    eva-lotta.granten@svenskakyrkan.se

Jonas Benke   jonas.benke@gmail.com

ersättare: Ann Pollack 

Socialnämnden:

Britt Hjertqvist (1:e vice ordförande)   britt.hjertqvist@lomma.se

ersättare: Christian Kampmann och Sandra Pilemalm     sandra_pilemalm@hotmail.com

Tekniska nämnden:

Gunilla Tynell (även arbetsutskottet)    gunilla.tynell@gmail.com

Anders Olsson    aoio@telia.com

ersättare: Gun Larsson

Miljö- och byggnadsnämnden:

Gunilla Tynell (även arbetsutskottet)     gunilla.tynell@gmail.com

ersättare: Anders Olsson         aoio@telia.com

Kultur- och fritidsnämnden:

Mikael Pankko (även arbetsutskottet)    mikael.pankko@me.com

ersättare: Peppe Polack, Ylva Turén

No response

Vill du veta mer om svensk politik och vad Liberalerna tycker? Fyll i din e-postadress här, så får du mitt nyhetsbrev ett par gånger i månaden.

Vi använder din adress enbart för att skicka information om Liberalerna. Läs mer här.

Liberalernas parti- och riksdagskansli

Växel: 08-410 242 00
Postadress: Box 2253 103 16 Stockholm
Allmänna frågor: info@liberalerna.se
Liberala företrädare och personal: hitta person

Hitta Liberalerna i resten av Sverige: klicka på lokalt högst upp till höger och skriv in stad eller län